Whatsapp Hattımız: +90 541 104 07 63
HİKAYEMİZ

HİKAYEMİZ

 

İlkokul döneminden sonra İmren Lokantası olarak faaliyet veren Antalya‘ nın bilindik işyerinde çırak olarak başlayan Şemsi AKARCA, okul bittikten sonra Atatürk Caddesinde esnafın yemek yediği çorbacı ve tandır lokantasında tekrar işe başlar. Burada çorbacılığı öğrenmiştir ve sevilmiştir.
Daha sonra sigorta hastanesinde usta olarak çalışmaya başlar ve daha fazla tecrübe kazanır. Artık kendi iş yerini açmaya hazır hisseder kendini. 1976 yılında Demirciler Çarşısında ilk işletmesini açar. Şemsi Usta 1992 yılında Yeni Demirciler Çarşısına sonrada 1999 yılında Balbey Mahallesine taşınmıştır.

İlkokuldan sonra yanında yetiştirdiği Oğlu Cumhur AKARCA’ ya bütün bilgi ve birikimini aynı zamanda işletmeyi bırakmış ve biraz dinlenmek için müsaade istemiştir. Çok genç yaştan itibaren mesleği babasından alan Cumhur AKARCA, tüm gördüğü ve bildiklerini tecrübesini de koyarak saygı ve titizlikte, eskinin küçük işletmesinden, Antalya’ da iki şubeye çıkarmıştır. Damak tadını bozmadan “Babadan Oğula” sloganıyla Çarşı Balbey ve Konyaaltı Şubeleri ile hizmete aynı titizlik ve lezzetle devam etmektedir.

Müşterilerine her zaman daha iyi hizmet vermeyi hedef olarak benimsemiştir.